Dezenfektanlı Ofis Temizliği

Yeşil alanların safında artık ofislerden yönetildiği çağımız iş dünyasında yeni yeni kavramlar hayatımıza giriyor. Stres, endişe, gelecek kaygısı, en önemlisi de sağlığın kaybetme korkusu. Hiç kimse sağlıksız bir ömür sürmek, hastalanıp yataklara düşmek istemez. Sağlıklı bir yaşamın olduğu anahtar hijyenik ev ofis ortamlarından geçmektedir. Kapalı iş yeri ortamlarında birlikte ve açık havaya çıktıklarında bakteri ve virüsleri kalabalığa yayabilirler.

Mikrobiyoloji uzmanlarının çalışmalarına göre ofislerde en fazla bakteri barındıran kısımlar

Su damacana ya da makinelerinin kol kısımları. Kahve makinelerinin dokunma kısımları, cezveler. Ofis fotokopi. Telefonlar, ücret ve bilgisayar klavyeleri çoğu zaman klozetlerden daha pis durumda. Kadın çantalarının konulduğu yerler. Buzdolabı, mikrodalgalar, musluklar, kahve makineleri, bulaşık süngerleri, mutfak tezgahları, prizler, klasörler, dolapların kulp kısımları.

Hayatımızdaki riskleri ele geçirmemek, sadece el temasıyla ilgili risklere maruz kalmak riski azaltmak düşünmek bile istemeyiz.

Sağlıksız Ofis Koşullarında Çalışmanın 5 Zararı:

• Devamsızlık, iş kaybı, ekonomik zayıflık

• Sağlık ve sağlıklı ortam için harcanan masraflar

• İş veriminin düşüklüğünden olan müşteri kaybı

• İtimatsızlık

• Ofis içi stres

Ofis Temizliği İpuçları

Çalışanların kendi klavye ve mouslarını rutin silmesi faydalıdır. Bu iş için alkol dağıtım hijyenik mendiller kullanılabilir. 

Kahve makinelerinde el temas fazlalığı, en fazla olanın ve ofis ortamı sağlıksız sünger, sabunsuz yıkama şartlarında kolaca bakteri üremesi. 

Ofis içi ödünç eşyaların, cep telefonları ve diğer telefonların sık sık el değiştirmesi sakıncalıdır. Çiğnenmiş kalemlerin diğer çalışanlardır. 

Ofis temizlik bezlerinin sık değişmesi, bulaşık süngerlerinin uzun süre kullanılmaması gerekir. Yanlış temizleme, ortama yaymış bakteriler, yetersiz vakumlama, yanlış silim paspas neden olduğu fazla nem.

Işıltı Ofis Temizlik Firması , ofis içi sabit temizlik programı için bizi 212 2221150 nolu telefonumuzdan arayabilirsiniz.