Boş Ofis Temizliği

Hijyen olmazsa olmaz anlayışı ile uzun yıllardır hizmet veren Işıltı Temizlik Firması, boş ofis hijyenini de bu anlayış ve kurumsal yapısı ile yıllar önce en iyi şekline oturtmuştur. Günümüz modern ofislerinin şekline kolaylıkla ayak uyduran firma, yenilikçi ve özverili personel kadrosu ile geleceğe de sağlam adımlar ile yürümektedir.

İnşaattan yeni çıkmış boş ofislerin inşaat sonrası temizliği çok fazla hassasiyet ve özen ister. Malzeme çeşitliliği ortam aksamına göre farklılık gösterirken bir kum tanesinin bile yanlış uygulama yapılarak yüzeye vereceği tahribat düşünülmelidir. Boş ofis temizliğinde kullanılan malzeme ve araç gereçler gelişigüzel ortama saçılmamalı, bir kenarda derli toplu bırakılmalıdır. Ortamdaki harç, kir, boya neticesinde çok fazla kimyasal ve su kullanımından kaçınılmalıdır. Boş ofis temizliği sabır ister. Eşyalı ofis düzenindeki gibi hızlı hareket edilmez. Temizliğin 4 faktörü de kullanılmaya çalışılır. Zaman faktörü bizim için önemli çünkü kimyasalın yüzeye etki etmesi temizliği gerçekleştirilen materyalin aşınmamasını da sağlamış olur.

Boş ofis mekanların wc temizliğinde ahşap harici yüzeylerin buharlı temizliği ve hijyeni sağlanmaktadır. Bu hizmetin gerçekleşmesinde kullanılan buhar jeneratörlerinin kiri vurucu etkisi önemlidir. Bu yolla temizliğin faktörlerinden biri olan ısı yöntemi de kullanılmış olur, yüzeyi çok fazla zorlamaya gerek kalmaz. Makine, kimyasal ve el yordamı ile her türlü kir mekandan uzaklaştırılmaya çalışılsa da zaman ve ısı kavramının önemi büyüktür.

Boş Ofis Mutfak Temizliği; Tüm dolap içleri ahşap temizleyiciler ve ilk kullanım bezleri ile silinir. Mutfak dolap üzeri ve dolap altı bazaları çekilerek arkaları süpürülür ve silinir. Çelik kısım ve davlumbazlardaki etiket ve ambalajları sökerken malzemeyi çizmemeye özen gösterilir.

Ofis Cam ve Çerçeve Temizliği yapılırken iş öncesi keşifte kurumuş çerçeve bantlarının tesbiti iyi yapılmalı, işi yapacak olan personele ne türden olduğu izah edilmelidir. Bu tür çalışmalarda kullanılan malzemeler fazlası ile temin edilmelidir.

Boş Ofis Zemin Temizliği; Ahşap kısımlar nemli moplar ile birkaç defa üzerinden geçilerek silinir. Öncesinde zemin tozunun iyi alınması gerekir. Sert zemin ve derz aralarında makine kullanımı ile iş kolaylaştırılır, vakumlanarak zeminin çabuk kuruması sağlanır. Boş ve eşyalı ofis temizlik, her tür büro temizlik hizmetleri için firmamızdan bilgi alabilirsiniz.